Ministra Victoria Belous a apreciat suportul UNICEF în promovarea drepturilor copiilor, adolescenților și tinerilor în țara noastră și a reconfirmat că Ministerul Finanțelor rămâne un partener de încredere în realizarea acestui obiectiv, transmite Ultimelestiri.md.
„Sunt convinsă că împreună cu UNICEF putem contribui la promovarea unor politici și programe eficiente care să genereze rezultate”, a spus ministra Finanțelor.
La rândul său, reprezentanta UNICEF Maha Damaj a adus mulțumiri Ministerului Finanțelor pentru conlucrare și a exprimat disponibilitatea de a contribui în continuare la promovarea eforturilor pentru asigurarea respectării drepturilor copiilor și tinerilor din Republica Moldova, asigurarea accesului lor la educație și servicii de sănătate.
La final, părțile au convenit să continue dialogul și să identifice noi oportunități de cooperare.
![]()
![]()
