În această săptămână, efectivul Academiei Militare a Forțelor Armate „Alexandru cel Bun”, împreună cu militarii Batalionului Geniu „Codru”, au donat sânge, venind în sprijinul celor aflați în nevoie, transmite Ultimelestiri.md.
Acțiunea are loc în conformitate cu Programul național de securitate transfuzională și autoasigurare a țării cu produse sangvine pentru anii 2023-2027.
