Sportiva de aur a Moldovei, Anastasia Nichita, a respectat regula, însă felul în care a arătat la petrecere nu a fost pe placul Dorei, care a criticat un accesoriu mai neobișnuit purtat pe cap de sportivă, în cea mai recentă ediție a emisiunii pe care o prezintă, transmite Ultimelestiri.md cu referire la cancan.md.
Anastasia, însărcinată în peste 20 de săptămâni, a purtat o fustă de satin, un sacou roșu și pantofi cu toc mediu. Cireașa de pe tort a fost un accesoriu extravagant purtat pe cap. Crețu l-a considerat nepotrivit și a criticat-o pentru această alegere.
„Aș zice ceva, dar dacă mă prinde bărbat’su… Îmi plac sacoul, fustița și sandala, clutch-ul. Numai că Anastasia, iubita mea, de ce încerci să adaugi mai mult, dacă era bine cum era? Ce-i cu abajurul, ghirlanda asta în cap? Uitați-vă la ghirlandele de pe masă, e fix ceea ce ai pus tu pe căpușorul tău frumos! Machiajul e bine, coafura e bine, dar zorzoanele astea… Îmi venea să-i bag mâna în cap și să zic: „Scoate, ce-i Anul Nou, bal mascat?”. Dacă mă vedeți cu ochiul vânăt…”
Crețu a adăugat că, din punctul lui de vedere, tinerei graviduțe i se iartă această alegere nereușită.
Însoțitorul Anastasiei la petrecerea lui Nebunu, logodnicul ei, Valeriu Mircea, a optat pentru un stil diferit, mai casual, fără elemente roșii, așa cum a cerut sărbătoritul. El s-a afișat într-o pereche de pantaloni albi și o cămașă coral.
