„Sunt consecințele a situațiilor socio–culturale, politice în care au fost părinții noștri pentru că ei au trăit în condiții în care era totul limitat, totul era despre concurență. În copilărie părinții noștri ne-au comparat. Inconștient părinții au favorizat unul dintre copii. Critica excesivă inclusivă a creat context în care frații la maturitate s-au simțit neegalați față de dragostea părinților săi", explică Lilia Dubița, psihoterapeut, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tvrmoldova.md.
