Potrivit informațiilor preliminare, un bărbat de 37 de ani conducea cu viteză excesivă o Dacia. La intrarea în localitate, acesta ar fi pierdut controlul mașinii și s-a izbit într-un transformator electric, transmite Ultimelestiri.md.
„În urma impactului, pasagerul — un tânăr de 22 de ani — a decedat pe loc, iar șoferul a fost transportat la spital, unde, din nefericire, a decedat la scurt timp”, comunică Poliția.
Oamenii legii investighează cazul pentru a stabili toate circumstanțele.
![]()
![]()
