„Mulțumim Departamentului pentru Relația cu Republica Moldova pentru iconostasul care a fost instalat deja în biserica noastră. Mulțumim Preasfințitul Veneamine Episcopul Basarabiei de Sud și Centrului Eparhial al Colaboratorilor pentru ajutorul acordat parohiei noastre. Îi invităm pe toți credincioșii să viziteze biserica noastră și iconostasul”, a spus preotul Ion Șcurea, paroh al bisericii din Giurgiulești, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tvrmoldova.md.
„Această lucrare de o frumusețe aparte nu doar că desăvârșește spațiul liturgic, dar și aduce un plus de lumină, sfințenie și unitate în viața credincioșilor. Catapeteasma, simbol al comuniunii dintre cer și pământ, este acum centrul vizual și spiritual al bisericii. Mulțumim din inimă tuturor celor care au sprijinit și s-au rugat pentru acest pas important”, a spus părintele.
