Potrivit unui anunț oficial, vizita va avea loc în perioada 6-7 martie, alături de președinta Maia Sandu, transmite Ultimelestiri.md.
„Ministrul apărării, Anatolie Nosatîi, va face parte din delegația oficială a Președintelul Republicii Moldova, E.S. Maia Sandu, care va efectua o vizită de stat la Oslo, Norvegia”, a comunicat Ministerul Apărării.
