Sărbătorile pascale ne adună împreună la mese copioase acasă, la natură sau în cimitir, de Paștele Blajinilor. Doar că acestea se pot încheia cu toxiinfecții alimentare, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tv8.md.
„În primul rând, avem tendința să păstrăm produsele la temperatura camerei timp îndelungat, inclusiv ouăle vopsite care le ținem uneori chiar și o săptămână le ținem frumușel pe masă fără ca să ne dăm seama că ele de facto se păstrează la frigider nu mai mult de 7 zile, pentru că oul este un produs, un mediu de cultură foarte favorabil pentru salmonela.
(…) Respectiv dacă nu respectăm, ținem salata cu maioneză de exemplu de Paștele Blajinilor o luăm cu noi la cimitir, o ținem în soare toată ziua, mâncăm din ea și ne mirăm de ce ne-am intoxicat ”, a declarat șefa secției Sănătate Nutrițională și a copiilor, ANSP, Maria-Victoria Racu.
Citește mai departe pe tv8.md.
