„Viktor, ești cel mai tare”, i-a scris Donald Trump lui Viktor Orban pe o felicitare cu antetul casei Albe și semnată de președintele SUA, potrivit unei fotografii postate de premierul maghiar pe pagina sa de Facebook, transmite Ultimelestiri.md cu referire la stirileprotv.ro.
„Mulțumesc, domnule președinte!”, sună mesajul lui Orban care însoțește postarea cu felicitarea, despre care presa de stat de la Budapesta comentează că este un „cadou special” primit de la președintele SUA, în care acesta i-a adresat premierului maghiar „cuvinte frumoase”.
Viktor Orban a fost primit vineri de Donald Trump la Casa Albă, într-o întâlnire soldată cu scutirea totală a Ungariei de sancțiunile SUA asupra surselor de energie rusești.
![]()
