În cadrul unei emisiuni cu jurnalista Natalia Morari, Gheorghe Gonța a declarat că „organele de drept, nu știu care anume dintre ele, sunt gata oficial să te trăsnească, dar nu am înțeles exact prin care modalități”, transmite Ultimelestiri.md.
„Cineva s-a apropiat de mine și m-a rugat să-ți transmit că, în zile, săptămâni sau chiar ore numărate, organele de drept – nu știu care anume dintre ele – sunt gata să te trăsnească. Nu am înțeles exact prin ce modalități: fie rețineri, fie dosare, percheziții sau învinuiri oficiale, dar cert este că această persoană, care m-a rugat să-ți transmit, nu este o vânzătoare la magazin și nici nu s-a inspirat de pe TikTok, ci din surse mai mult decât apropiate organelor de drept”, a declarat Gheorghe Gonța.
În replică, Natalia Morari a confirmat că a primit mai multe „avertizări similare din surse demne de încredere”.
„Eu nu că am obosit, dar deja nu știu a câta oară primesc aceste informații de la oameni diferiți, care îmi spun să fiu foarte atentă la ce vorbesc și acasă să nu țin nimic. M-au avertizat să fiu pregătită pentru că sunt porniți rău de tot, fără limite, iar treaba nu este bună”, a conchis Natalia Morari.
