Pentru Igor Severin, meșterul care de peste două decenii păstrează vie arta confecționării butoaielor, spune că meseria de dogar este mai mult decât un meșteșug. Este o tradiție moștenită din familie și o parte importantă din propria viață, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tv8.md.
„Primul a fost la bunelul. Mă uitam la el cum făcea butoaie și mi-a plăcut. Eram mic, loveam degetele, curgea sânge, dar am mers înainte”, povestește meșterul.
A învățat încă din copilărie că fiecare bucată de lemn are propriul său caracter. Din experiență, spune că poate recunoaște calitatea lemnului după scoarță sau după locul în care a crescut.
„Se cunoaște după scoarță. Dacă e mai subțire, lemnul este mai puternic și mai tare în pori”, explică Igor Severin.
Pentru meșter, construcția unui butoi este un proces complex, care prinde formă pas cu pas și necesită multă precizie.
„Construcția începe cam cum ar arăta fustița unei domnișoare, dar e ceva interesant și e ceva care va oferi arome vinăriilor din împrejurimi”, spune acesta.
Secretul unui butoi de calitate stă, potrivit lui, în lemnul bine pregătit. Acesta trebuie lăsat la uscat, în aer liber, timp de aproximativ doi ani, înainte de a fi folosit.
„Ca să fie un butoi calitativ, pe lemn trebuie să se vadă solzii. Asta înseamnă că este de cea mai înaltă calitate”, afirmă meșterul.
Una dintre cele mai mari provocări din cariera sa a fost restaurarea unui butoi uriaș, cu o capacitate de 12.000 de litri, un proiect care a necesitat multă răbdare și muncă în echipă.
Igor Severin este tată a patru băieți și speră că tradiția va merge mai departe, așa cum a moștenit-o și el de la părinții și bunicii săi.
