Vicecampioana Moldovei, Sheriff Tiraspol, a încheiat la rândul său parcursul european după remiza de pe stadionul Zimbru, 1:1, cu belgienii de la Anderlecht. În meciul tur, Sheriff fusese învinsă cu 0:3 pe terenul adversarilor, transmite Ultimelestiri.md cu referire la infotag.md.
Astfel, niciun club moldovenesc nu va continua în fazele următoare ale turneelor europene în acest sezon.
