Acum vizitatorii Grădinii Zoologice pot admira puiul care se plimbă alături de cei maturi, transmite Ultimelestiri.md.
„Avem o noutate foarte bună. În noiembrie, pe frig, s-a născut o lamă mică”, anunță angajații de la Zoo.
Amintim căm luna aceasta, în familia capibarelor de la menajerie au apărut încă doi membri.
