Viitoarea mamă nu a dezvăluit cauza durerilor, dar a menționat din start că nu au fost provocate de antrenamentele sportive pe care în continuare le practică, lucru pentru care mulți o critică în mediul online, transmite Ultimelestiri.md cu referire la omniapres.md.
Din fericire nu a fost nevoie de internare. Astăzi sportiva se află acasă. Starea ei s-a îmbunătățit între timp. Anastasia se bucură de burtica în creștere și s-a lăudat din nou cu silueta de gravidă, menționând că a adăugat deocamdată doar patru kilograme, fiind aproape la jumătate de termen.
Deja luna viitoare, Anastasia Nichita și Valeriu Mircea urmează să joace nunta. Data evenimentului a fost schimbată din luna august în mai, așa cum la sfârșit de vară e preconizată nașterea.
