Întrebat de jurnaliștii de la Agora.md dacă aceasta este prima și ultima ședință la care participă, în contextul în care a anunțat că renunță la mandatul de deputat, Recean s-a limitat la: „Astăzi nu dau declarații”, transmite Ultimelestiri.md.
De menționat că, anterior, Dorin Recean a anunțat că, după votarea noului Guvern, își va depune mandatul de deputat și se va retrage complet din viața politică și din activitatea publică.
„Mandatul meu se încheie aici. Este momentul ca alți oameni să ducă mai departe această misiune. Eu îmi închei nu doar activitatea de prim-ministru, ci și cariera publică”, a declarat Recean pe 13 octombrie.
