Fermierii care stau de peste o săptămână în fața Guvernului, în PMAN, spune că vor relua masiv protestul. Asta pentru că, în urma discuțiilor cu autoritățile țării, nu au reușit să obțină mai că nimic, transmite Ultimelestiri.md, cu referire la tv8.md.
Potrivit deputatului BCS, Adrian Lebedinschi, în spatele protestului fermierilor ar putea sta anumiți politicieni. Totuși, acest lucru a fost negat de către directorul executiv al Asociației „Forța Fermierilor”, Alexandru Slusari.
