Acesta include reprezentanți ai acționarilor – Guvernul Republicii Moldova și Gazprom din Rusia, transmite Ultimelestiri.md cu referire la infotag.md.
Guvernul va fi reprezentat în consiliu de secretarii de stat ai Ministerului Energiei, Carolina Novac și Vitalie Mita, în timp ce Gazprom PJSC va fi reprezentată de Serghei Kuzneț, Vitali Markelov, Kirill Neuimin și Dmitrii Handoga.
„În timpul ședinței, acționarilor li s-a prezentat Raportul Financiar al Moldovagaz pentru anul 2025, care a consemnat un rezultat pozitiv datorită recalculării datoriilor, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare”, se arată în comunicat.
