Într-un videoclip distribuit pe rețelele de socializare, angajații MAI au cântat celebrul colind „Deschide Ușa Creștine!” și au urat cetățenilor bucurie, prosperitate și pace, transmite Ultimelestiri.md.
„De Crăciun, sărbătoarea sfântă a creștinătății urăm din toată inima bucurie, prosperitate și pace în casele voastre, dragi cetățeni ai țării noastre. Colindul nostru să vă găsească sănătoși și cu cei dragi în jurul vostru. Ministerul Afacerilor Interne mulțumește cetățenilor pentru parteneriatul durabil și lucrul împreună prin care s-a reușit menținerea păcii sociale și liniștii în țara noastră. Crăciun fericit! La mulți ani, Moldova!”, se arată în mesajul MAI.
