Autoritățile municipale au început să repare drumurile cu asfalt rece după ce zăpada s-a transformat în noroi pe mai multe străzi, transmite Ultimelestiri.md.
S-a intervenit și pe strada Bucovina care s-au pomenit cu adevărate cratere după topirea zăpezilor, însă muncitorii se pare că au trecut în grabă pe acolo, astupând doar gropile cele mai mari, însă cele mai mici au neatinse.
Ultimelestiri.md amintește că pe mai multe străzi din Capitală și suburbii au fost efectuate lucrări de lichidare a situațiilor de avariere, prin plombarea cu asfalt rece a gropilor formate în urma ninsorilor, care au provocat degradarea suprafeței carosabile la sfârșitul lunii ianuarie.
![]()
![]()
