Instituția va gestiona situațiile de urgență atât în municipiul Bălți, cât și în alte 11 raioane din regiunea de nord a țării, transmite Ultimelestiri.md.
Programul prim-ministrului va continua cu o ședință cu autoritățile administrației publice locale și serviciile desconcentrate, la care vor fi discutate activitățile planificate pentru anul viitor.
Ulterior, Dorin Recean va avea o discuție cu tinerii din Asociația Obștească „Caroma Nord”, desemnată câștigătoare a premiilor ONU pentru Drepturile Omului pentru realizări remarcabile și implicarea activă în promovarea participării tinerilor.
