În cadrul un video publicat pe pagina sa, Victoria Furtună își începe mesajul cu promisiuni, transmite Ultimelestiri.md.
„Vă asigur că viața fiecăruia din voi se va îmbunătăți. Țara noastră va deveni mai bogată, mai puternică, mai liberă. Aș vrea să fac acest lucru. Dacă Moldova nu ar fi fost adusă la o stare în care a face promisiuni este o indecență. Ni s-a promis prosperitate, am primit sărăcie, șomaj și corupție. Ni s-a promis libertate, trăim de facto sub cenzură. Iar dacă vorbești de pace sau tradiții, valori, ești declarat trădător de patrie. Se pare că acum avem nevoie de foarte puțin. Să știm că mâine nu va fi mai rău”, spune Furtună.
Mai mult, această susține că „al doilea mandat al Maiei Sandu va începe cu război”.
„Voi face tot posibil pentru ca războiul să nu vină în casa noastră comună. Noi putem opri calea războiului spre Europa. Aceasta este promisiunea de care mi-o asum azi”, a mai spus Furtună.
