„Maia Sandu și Andrei Spînu vor să privatizeze tot ce a mai rămas”, a menționat ex-președintele la o emisiune, transmite Ultimelestiri.md cu referire la Unimedia.
„Diferite guvernări, pe sfârșit de mandat, aceasta a făcut și Plahotniuc înainte de a fugi din țară în 2019, au făcut diferite privatizări. Va aduc și exemplu, Filip a privatizat Casa Presei. Apropo, nimeni nu-l atinge pe el. Asta e altă întrebare. Și în genere, pe oamenii lui Plahotniuc nu-i atinge nimeni: Maia Sandu, privet! Șprocurorilor, dumneavoastră, pe care îi controlează Plahotniuc. Și clădirile de la PG, câteva camere de la etajul I, tot le-a privatizat atunci înainte de a pleca guvernul lui Plahotniuc.
Păi iată acum, în stilul acelor guverne, ce vrea sa facă Maia Sandu și Andrei Spinu?! Vor să mai privatizeze ceea ce a mai rămas – Moldtelecom, rețele electrice și alte active. Evident că acest lucru este ilegal și asta mai apoi va fi revăzut.
Maia Sandu distruge tot ce sa creat în secolul trecut”, a declarrat Igor Dodon.
