Copila se afla în preajma Gării de Sud din Chișinău și a fost recunoscută de o femeie, care a alertat Poliției, transmite Ultimelestiri.md.
„Minora se află acum în custodia polițiștilor BPRO, colegii noștri din Cahul urmând să o preia și să o reîntoarcă în familie. Mulțumim cetățenilor pentru suport. Acest caz este încă o dovadă că împreună putem spori siguranța fiecăruia”, comunică IGP.
Amintim că minora plecase ieri dimineața de la domiciliu și nu mai revenise. Preliminar, ea s-ar fi deplasat cu un microbuz spre Chișinău, unde ar fi coborât în zona Gării de Sud.
