„Dragii noștri lucrători din domeniul locativ-comunal, astăzi, de ziua voastră profesională, vă transmitem un gând de respect și apreciere pentru fiecare dintre voi”, a menționat Ion Ceban, transmite Ultimelestiri.md.
Edilul menționează că, zi de zi, cu o dăruire remarcabilă, indiferent de provocări, aceste persoane sunt mereu la datorie pentru a face din Chișinău un loc mai curat, mai sigur și mai primitor.
„Fiecare stradă măturată, fiecare deșeu colectat, fiecare spațiu verde îngrijit este o dovadă a muncii voastre esențiale și a responsabilității de care dați dovadă. Vă mulțumesc pentru efortul vostru constant, pentru fiecare sarcină pe care o îndepliniți. Sunteți adevărați profesioniști, iar munca voastră este vitală pentru calitatea vieții noastre. Fie ca recunoștința comunității să vă încurajeze zilnic!
Un oraș curat și bine îngrijit este oglinda respectului nostru față de eforturile celor care lucrează pentru confortul nostru urban. Să protejăm împreună frumusețea Chișinăului. Schimbăm lucrurile împreună!”, a mai notat Ion Ceban.
Foto: Primăria Chișinău
