Potrivit Inspectoratului General pentru Migrație, cele două persoane au fost depistate anterior în timp ce traversau ilegal frontiera de stat a Republicii Moldova, transmite Ultimelestiri.md.
Pe numele acestora au fost emise decizii de returnare sub escortă, cu aplicarea interdicției de intrare pe teritoriul Republicii Moldova pentru un an
În context, IGM reamintește că toți străinii care nu respectă regimul de intrare și ședere în Republica Moldova vor suporta consecințele legale prevăzute de legislația în vigoare.
