„Aici este foarte frumos, aer curat, păsări când, se creează impresia că nu suntem în oraș. Această frumusețe, nu poate fi redată în cuvinte, mirosurile, senzațiile, foarte plăcut”, spune un vizitator, transmite Ultimelestiri.md, cu referire la tv8.md.
Tabloul de culoare, mirosul încântător, dar și frumusețea locului îi impresionează pe toți cei care au decis să profite de temperaturile generoase și să se încarce cu energie într-un loc de poveste. Un alt punct de atracție al Grădinii în această perioadă sunt copacii de sakura, care sunt doldora de flori.
Vizitatorii Grădinii Botanice pot admira și copacii de magnolie, dar și alți arbori și arbuști care sunt în floare în această perioadă. Prețul unui bilet de intrare la Grădina Botanică din Chişinău este de 10 lei pentru adulți și cinci lei pentru elevi și pensionari.
