Potrivit șefei Secției Comunicare și Protocol a Inspectoratului General al Poliției, Diana Fetco, este vorba despre un minor, anul nașterii 2008, care a sărit de pe geamul de la etajul doi al Inspectoratului, transmite Ultimelestiri.md, cu referire la unimedia.info.
De menționat că acesta nu este la prima sa abatere de la lege.
În prezent se întreprind măsuri de localizare a acestuia.
