Totul s-a întâmplat în parcarea cu bariere automate din fața unui centru comercial de pe strada Calea Ieșilor. Cel mai probabil conducătorul auto a pierdut tichetul care i s-a dat la intrare, ori a depășit cele 60 de minute de parcare gratuită, transmite Ultimelestiri.md cu referire la safenews.md.
Pentru că nu putea ieși fără tichet sau pentru a nu achita tocmai 20 de lei pentru o oră parcare, s-a luat decizia neinspirată de a ieși prin „asaltul” bordurilor și trotuarelor.
Acum acesta riscă o amendă de 900-1.500 de lei și două puncte de penalizare. Se menționează că un șofer care a procedat similar în trecut a fost găsit de poliție în 10 zile și sancționat.
