Solicitat de agenție, purtătorul de cuvânt al Președinției, Igor Zaharov, a subliniat că șefa statului va avea întâlniri cu reprezentanții autorităților publice locale și cu cetățenii din mai multe sate din raion, transmite Ultimelestiri.md cu referire la moldpres.md.
„Președinta Maia Sandu va avea discuții și cu locuitorii mai multor sate despre proiectele realizate în localitățile lor, despre provocările cu care se confruntă și soluțiile pe care le putem identifica împreună”, a precizat Igor Zaharov.
Săptămâna trecută, șefa statului Maia Sandu a fost în vizită în raionul Soroca.
