El le-a cerut „deputaţilor” ca „parlamentul” să continue a fi o platformă pentru dezbateri normale şi sănătoase, dar numai nu despre faptul dacă Transnistria este un stat independent, transmite Ultimelestiri.md cu referire la Infotag.md.
„Suntem un stat independent şi, mai devreme sau mai târziu, vom obţine recunoaşterea internaţională. Asta se va întâmpla, nu am nicio îndoială. Dumnezeu să ne dea tuturor să trăim pentru a vedea această zi luminoasă. Desigur, obiectivul Sovietului suprem este d e a aduce acest moment cât mai aproape posibil, de a fi acolo, de a ajuta, de a consolida societatea în jurul ideii noastre comune”, a spus liderul separatist.
