Potrivit medicului neonatolog Ana Bantea, asemenea cazuri sunt întâlnite rar, în special atunci când este vorba despre nou-născuți de sex feminin, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tvn.md.
Specialista a precizat că nașterea a avut loc pe cale naturală, iar atât mama, cât și bebelușul se simt bine.
În prezent, mama și fetița se află sub supravegherea atentă a specialiștilor instituției medicale. Proaspăta mămică este la cea de-a treia naștere, iar acasă mai are încă două fetițe.
Reprezentanții IMSP Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”, cea mai mare maternitate din Republica Moldova, au transmis felicitări mamei și întregii familii pentru acest moment special.
![]()
![]()
