Anterior, în baza încheierilor emise de Judecătoria Bălți, sediul Central, cei patru bărbați au fost plasați în custodie publică, transmite Ultimelestiri.md.
În privința acestora au fost emise decizii de returnare sub escortă, cu aplicarea interdicției de intrare pe teritoriul Republicii Moldova pentru o perioadă de un an.
Inspectoratul General pentru Migrație reiterează că respectarea legislației privind regimul străinilor în Republica Moldova este obligatorie, iar încălcarea normelor legale atrage aplicarea măsurilor prevăzute de legislația în vigoare.
