În mașina mică se aflau doi soți cu cei doi copii ai lor. Se întorceau acasă la Cluj-Napoca. La ieșirea din Roman spre Piatra Neamț, circulau pe banda a doua, transmite Ultimelestiri.md cu referire la protv.ro.
Camera de bord amplasată în mașina lor a filmat cum se apropiau de un tir, care se deplasa pe banda întâi. Când au ajuns în dreptul camionului, din cauza vântului puternic și a balansului la ieșirea de pe un pod, o bucată mare de gheață s-a desprins de pe remorcă și a aterizat direct pe parbrizul autoturismului care s-a făcut țăndări.
Cei doi bărbați au făcut intelegere amiabilă, iar șoferul TIR-ului a plătit deja parbrizul mașinii.
