„Am discutat despre modificările în agenda noastră europeană în contextul Preşedinţiei poloneze şi paşii pe care îi va întreprinde Republica Moldova în perioada următoare. Mi-am exprimat recunoştinţa faţă de autorităţile poloneze pentru susţinerea obiectivului naţional al Republicii Moldova de aderare la UE”, a declarat viceprim-ministrul pe reţelele de socializare după întrevedere, transmite Ultimelestiri.md cu referire la infotag.md.
