Săptămâna trecută, echipele de intervenție au fost solicitate de 48 de persoane care au alunecat și au căzut pe ghețușul format, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tvn.md.
Autoritățile locale au efectuat mai multe operațiuni de împrăștiere a materialului antiderapant pentru a reduce pericolul.
În ultimele 24 de ore, cinci persoane au solicitat ajutorul medicilor după ce au căzut pe gheață.
