Asta după ce, cu puțin timp în urmă, ar fi fost depistat ceva suspect într-un coș de gunoi, transmite Ultimelestiri.md.
Potrivit șefului Serviciului de presă al Poliției Capitalei, Natalia Stati, alerta s-a dovedit a fi falsă, întrucât în gunoi ar fi fost găsite doar niște hârtii.
Ultimelestiri.md amintește că ieri, 18 martie, oamenii legii au fost informați telefonic despre faptul că Liceul Teoretic „Natalia Gheorghiu” din Capitală ar fi minat. Potrivit șefului Serviciului de presă al Poliției Capitalei, Natalia Stati, în urma verificării clădirii de către specialiștii din cadrul serviciului „Bombteh”, obiecte suspecte sau explozibile nu au fost depistate.
