Pomul de Crăciun va fi dezinstalat astăzi, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tvn.md.
Totodată lucrătorii întreprinderilor municipale au început deja demontarea caruselurilor și a căsuțelor.
Ultimelestiri.md amintește că pe 22 decembrie a fost inaugurat bradul din centrul municipiului.
Și în acest an, copiii din familiile social-vulnerabile au beneficiat de bilete gratuite la caruselul care va fi instalat în centrul orașului.
Bălțenii s-au bucurat și de iarmarocul din centrul orașului până pe data de 15 ianuarie 2024.
