În mica localitate, viața își urmează cursul. Oamenii spun că s-au obișnuit deja cu războiul și că sentimentul de groază pe care l-au trăit pe 24 februarie 2022 nu va fi ușor înlocuit cu altceva, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tv8.md.
Unii dintre localnici cer Chișinăului să rezolve problema care este în prezent și să ajungă la o înțelegere cu malul stâng cu privire la depozitul de muniții din Cobasna, să le scoată de acolo și să le elimine. Pentru că, în caz de explozie, oamenii vor suferi atât în Republica Moldova, cât și în Ucraina.
