Prezentă în platoul „Alege Liber”, candidata la prezidențiale, Natalia Morari, s-a grăbit să acuze TV8 de înscenarea situației, în timp ce conducerea TV8 califică incidentul drept o provocare. Cazul este cercetat de Poliție, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tv8.md.
„A doua rundă de dezbateri electorale la postul de președinte. Pentru dezbaterile de astăzi au fost invitați Natalia Morari și Victoria Furtună, candidate independente…”, acesta a fost începutul, dar și sfârșitul dezbaterilor, de aseară, de la TV8, la care a dat curs un singur candidat – independenta Natalia Morari. Imediat după incident, aceasta a intrat într-un live pe Facebook, unde a acuzat televiziunea de înscenarea acestei situații.
„În sfârșit ei m-au invitat și astăzi au stins lumina. Doamna Rață, domnule Golea, cum vă simțiți? Așa e pe timpul democrației. E foarte democratic”, a spus Natalia Morari.
În lipsa semnalului, moderatorii dezbaterilor și-au cerut scuze de la telespectatori pe platformele online ale postului de televiziune, precizând că TV8 regretă cele întâmplate.
Citește continuarea pe tv8.md.
Citește și: Morari nu renunță și diseară revine la dezbaterile TV8: Aprindeți lumina
Citește și: Natalia Morari, după ce la TV8 s-a stins lumina: Eu nu particip în acest teatru
Citește și: Scandalul de la TV8: Jurnalista Mariana Rață a cerut Poliției să investigheze cazul
