„Cineva nu plânge azi. De fapt eu vreau să vorbesc cu voi despre faptul că azi este a doua zi de când eu nu mai iau o pătrime din pastiluța aia de stimuloton, un antidepresiv pe care eu l-am luat din decembrie până în prezent. Mă simt mândră de mine că am putut să urmez tratamentul complet, corect, să-mi fac obiceiuri sănătoase, să fac diverse activități”, a povestit Doina, transmite Ultimelestiri.md, cu referire la cancan.md.
Starea sa emoțională s-a înrăutățit acum jumătate de an. Familia, toate călătoriile, evenimentele și colaborările sale se pare că nu erau suficiente ca femeia să se simtă din nou bine.
„De două luni și ceva de când n-am mai simțit
acele atacuri de panică, de când nu mai simt greu pe piept,
de când nu am mai senzațiile cele strane și urâte, pe care le aveam în noiembrie-decembrie”, spune femeia.
Prezentatoarea spune că a reușit să le depășească doar cu ajutorul medicilor, după o serie de investigații și analize medicale, ca să depisteze carențele organismului.
„Am făcut bine că am recunoscut pentru mine că ceva nu-i bine, că am mers la medic și că acum sunt cum sunt”, a mai spus Doina Danielean.
