Potrivit Poliției, incidentul s-a produs în jurul orei 22:00, în timp ce bărbatul se afla în ospeție. Din primele cercetări reiese că, în timpul altercației, acesta ar fi folosit o armă de foc și a împușcat un alt bărbat în regiunea antebrațului stâng, transmite Ultimelestiri.md.
Victima a fost transportată la spital, unde a primit îngrijirile medicale necesare. Medicii au stabilit că viața acesteia nu este în pericol.
Oamenii legii au inițiat o cauză penală pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care s-a produs incidentul. În urma documentării cazului, polițiștii au constatat că arma folosită în altercație era deținută ilegal.
Ancheta continuă pentru elucidarea tuturor circumstanțelor producerii incidentului.
