O femeie, Vasilisa, în vârstă de 84 de ani, își amintește cu durere despre greutățile prin care a trecut familia sa, despre cum și-a pierdut frații și a rămas fără tată, transmite Ultimelestiri.md, cu referire la TV8.md.
Femeia spune că mânca iarbă, nu avea cu ce se îmbrăca și nici lemne pentru foc. La scurt timp, tatăl acesteia a decedat, mama sa devenind văduvă la doar 36 de ani, cu șase copii de care trebuia să aibă grijă.
Tot în acei ani, femeia a pierdut trei frați. Ea spune că doi dintre ei au plecat de acasă și nu s-au mai întors niciodată.
Citiți întreaga știre aici.
