Potrivit unor imagini video apărute pe rețelele de socializare, copii au fost surprinși pe un șantier de pe strada Trandafirilor din sectorul Botanica din municipiul Chișinău, transmite Ultimelestiri.md.
Unii internauți nu au așteptat și și-au dat repede cu părerea menționând că la ora 12:00, copii ar fi trebuit să fie la școală, dar nu să nu-ți puie viața în pericol, jucându-se pe șantiere.
Contactat de Ultimelestiri.md, șeful Serviciului de presă al Direcției de Poliție a Capitalei, Natalia Stati, a declarat că oamenii legii s-au sesizat pe acest caz și au inițiat o anchetă pentru a identifica minorii care apar în imagini.
De menționat că acesta nu este primul caz în care mai mulți minori au fost filmați cum își pun viața în pericol. Anteriror, trei adolescenți și-au pus viața în pericol după ce au urcat pe acoperișul Hotelului Național din centrul municipiului Chișinău.
