Pasagerii cursei Milano-Chișinău au povestit că dorul de casă și de familie i-a făcut să uite de treburile și grijile din țara în care muncesc, transmite Ultimelestiri.md cu referire la Jurnal.md.
O femeie mărturisește că nu a fost acasă, în perioada sărbătorilor de iarnă, de mai bine de 20 de ani.
Printre cei care își așteptau rudele, era și un bărbat care a venit să-și întâmpine părinții din Italia.
Mulți dintre cei care revin acasă spun că așteaptă colindători, dar vor merge și ei pentru a-i colinda pe cei dragi.
Unii sunt însă triști că nu se vor afla prea mult timp acasă, însă speră că într-o zi vor reveni definitiv în R. Moldova.
