„Dragi lucrători din sfera locativ-comunală, astăzi, de ziua voastră profesională, recunoaștem sacrificiul și celebrăm munca voastră în menținerea curățeniei și confortului în orașul nostru”, susține edilul Capitalei, transmite Ultimelestiri.md.
Potrivit primarului, fie că e soare sau ger, că plouă sau ninge, e zi sau noapte, cei din serviciile municipale sunt mereu la datorie. Aceștia au grijă ca străzile noastre să fie curate, curțile să fie sigure și salubrizate, spațiile verzi atrăgătoare și frumoase.
„Vă mulțumim pentru eforturile voastre neobosite, pentru devotamentul de a face din Chișinău un loc mai plăcut pentru toți locuitorii săi. Sunteți adevărații eroi ai Chișinăului, iar noi vă suntem datori cu respectul și recunoștința noastră. În numele tuturor locuitorilor municipiului Chișinău, vă doresc multă sănătate și succes în activitatea voastră demnă de laudă”, a spus primarul Ion Ceban.
În acest context, edilul îndeamnă cetățenii să aibă grijă de mediu și să nu vandalizeze locurile frumoase din oraș.
„Așa vom demonstra respect față de munca deloc ușoară a lucrătorilor din sfera locativ-comunală”, a conchis Ion Ceban.
Foto: Primăria Chișinău
