Despre incendiu care s-a produs a relatat pe o rețea de socializare pompierul Dumitru Polșcin, care a participat la stingerea flăcărilor, transmite Ultimelestiri.md.
Potrivit lui, incendiul a afectat 100% din primul etaj, acesta fiind mistuit de foc în câteva minute.
Din cauza că locuința a luat foc dimineața devreme, flăcările au fost observate prea târziu, prin urmare primul etaj și acoperișul au avut de suferit cel mai mult.
Din fericire, nici o persoană nu a avut de suferit.
În context, pompierul a ținut să menționeze cât de mult ține la echipa din care face parte.
„Iubesc și apreciez foarte mult echipa în care lucrez!”, a scris Polșcin.
