Responsabili de la Consiliul Raional Ialoveni au venit la Moldexpo să-și prezinte cele mai frumoase obiective turistice din raion. Nu în ultimul rând vinăriile și pensiunile, transmite Ultimelestiri.md, cu referire la TV8.md.
„Astăzi, sau mai bine zis timp de trei zile vom prezenta aici tot ce avem noi mai frumos. În primul rând, toți cei care vor vizita standul consiliului raional Ialoveni o să poată admira cele mai frumoase obiective turistice și să știe că fiecare turist, în raionu Ialoveni își poate găsi obiectivul pe care și-l dorește să l viziteze foarte mult, aici vorbim despre vinării, aici vorbim de pensiuni”, a menționat șefa secției cultură, consiliul raional Ialoveni, Diana Josu-Braniște.
Mirosul de plăcinte a ademenit vizitatorii și la standul raionului Strășeni. Gospodinele de aici au povestit că numai la ele în raion se fac cele mai gustoasele plăcinte și își așteaptă turiștii cu brațele deschise.
Și locuitorii din raionul Strășeni spun că așteaptă ca turiștii să le treacă pragul.
Citiți întreaga știre aici.
