În comentarile postărilor de pe rețele prin care oamenii legii au solicitat ajutorul cetăţenilor pentru a o gási pe Ana-Maria, fratele suspectului, A.C a scris că este nevinovat, iar cei care îl critică să aștepte pentru că lucrurile se vor clarifica, transmite Stiri.md.
„Acesta e fratele meu și nu-i vinovat, știu cu siguranţă. Rog, așteptaţi ca lucrurile să se clarifice. Ce societate avem, Doamne. Cei ce gândesc altfel, aduceți probe concrete", a scris A.C.
Totodată, bărbatul nu s-a sinchisit să scrie cuvinte obscene și să jignească persoanele care si-au dat cu părerea.
Totuși, după ce oamenii legii au anunțat că au găsit trupul neînsuflețit al tinerei de 19 ani, mai multi internauţi au găsit pagina de Facebook a lui A.C și l-au atacat numindul pe el și pe fratele său ,ucigaşi"
„Imbecililor, ucigașilor! Moarte pentru moarte!”
„Ucigașii, ce fel de inimă ați avut”
„Mizerabili, ucigași fără suflet”, au fost doar câteva dintre ele.
Ultimelestiri.md amintește că Ana-Maria, tânăra care a dispărut cu câteva zile în urmă la Orhei, a fost găsită pe 20 aprilie pe malul unui iaz din raionul Telenești.
Citește și:
Detalii noi și imagini de la locul în care a fost găsită fata din Orhei
Bărbatul suspect în cazul morții fetei din Orhei, adus de poliție acasă
Răpirea de la Orhei: Mărturiile tinerei care a mers cu șoferul învinuit

4 comentarii
Pingback: Răpirea din Orhei. Ion Munteanu: Decesul, cauzat de loviturile la cap - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Răpirea de la Orhei: Precizările ANP privind principalul suspect - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Audierile parlamentare pe cazul Anei-Maria vor avea loc pe 30 aprilie - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Sandu, despre cazul fetei răpite la Orhei: E o problemă foarte gravă - Ultimele ştiri din Moldova