Petic i-a învins pe norvegianul Morten Thoresen, chinezul Lei Li și kazahul Bagdat Sabaz. În finală, însă, el a pierdut lupta cu reprezentantul Kârgâzstanului Razzak Beișekeev, transmite Ultimelestiri.md cu referire la moldova1.md.
Este a treia medalie cucerită de membrii lotului nostru național la turneul de la Tirana. Mai devreme, Irina Rîngaci a cucerit medalia de argint la lupte feminine, iar luptătorul de stil liber Vasile Diacon s-a ales cu cea de bronz în concursul categoriei de greutate de până la 70 de kilograme.
