Potrivit autorităților locale urmează ca acestea să fie puse în valoare, să fie desfundate, astfel ca o parte din apă să ajungă în piscina de pe insula de pe lac, iar cealaltă direct în lac, transmite Ultimelestiri.md.
„Totodată, va fi amenajat un izvor, unde trecătorii vor putea să-și potolească setea. În perspectivă, aici va fi amenajată și o zonă de recreere, cu trepte ce duc până la izvorul situat la cea mai mare altitudine, cu bănci, unde oamenii să poată să-și tragă sufletul”, comunică administrația Primăriei orașului Ungheni.
